Big Data

Czym jest Snowflake?

Snowflake to Big Data w chmurze. 

Big Data kojarzy się zwykle z olbrzymią ilością danych – i słusznie. Jeśli ich przetwarzanie zajmuje zbyt wiele czasu, warto zapoznać się z nowoczesną bazą danych w chmurze. Snowflake umożliwia analizę olbrzymich ilości danych w czasie rzeczywistym. Nie posiada limitów w ilości przetwarzanych danych ani liczby użytkowników w danym momencie, a dodatkowo jest dokładnie dostosowana do potrzeb Państwa firmy.

Snowflake obsługuje zapytania SQL, dzięki czemu jest kompatybilna z rozwiązaniami do budowy raportów, takimi jak Tableau, Qlik czy Power BI. Może również pracować z systemami ETL, takimi jak Alteryx, które umożliwiają przetwarzanie procesów bezpośrednio w bazie analitycznej. 

Jakie korzyści oferuje Snowflake?

– Jedno, centralne źródło danych w firmie

Snowflake obsługuje ustrukturyzowane i częściowo ustrukturyzowane dane pochodzące z różnych źródeł bez konieczności ich ujednolicania czy przekształcania, bezpiecznie udostepnia użytkownikom dane w czasie rzeczywistym, gwarantuje stały dostęp do danych, doskonale integruje się z narzędziami wizualizacyjnymi i ETL oraz dopuszcza nieograniczoną liczbę użytkowników i zapytań.

– Automatyczne skalowanie przestrzeni i prędkości

Snowlake zapewnia oddzielną przestrzeń do przechowywania i obliczeń i elastyczne zarządzanie zasobami, czyli możliwość skalowania zarówno w górę, jak i w dół . Obsługuje sezonowe „piki” raportowe i automatycznie dopasowuje przestrzeń raportową do potrzeb biznesowych. 

– Brak hardware – łatwiejsza i tańsza praca z danymi.

Snowflake działa w 100% w chmurze, co eliminuje koszty zarządzania i utrzymania. Klient płaci tylko za faktyczny czas i ilość przetwarzanych danych, a automatyczna optymalizacja infrastruktury pozwala mu się skupić się na faktycznym korzystaniu z danych, a nie na zarządzaniu nimi.

Wdrożenie Snowflake

Jeśli są Państwo zainteresowani wdrożeniem Snowflake we własnej instytucji bądź firmie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego, bądź przez formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *