Big Data

Czym jest Snowflake?

Snowflake to Big Data w chmurze. 

Big Data kojarzy się zwykle z olbrzymią ilością danych – i słusznie. Jeśli ich przetwarzanie zajmuje zbyt wiele czasu, warto zapoznać się z nowoczesną bazą danych w chmurze. Snowflake umożliwia analizę olbrzymich ilości danych w czasie rzeczywistym. Nie posiada limitów w ilości przetwarzanych danych ani liczby użytkowników w danym momencie, a dodatkowo jest dokładnie dostosowana do potrzeb Państwa firmy.

Snowflake obsługuje zapytania SQL, dzięki czemu jest kompatybilna z rozwiązaniami do budowy raportów, takimi jak Tableau, Qlik czy Power BI. Może również pracować z systemami ETL, takimi jak Alteryx, które umożliwiają przetwarzanie procesów bezpośrednio w bazie analitycznej. 

Jakie korzyści oferuje Snowflake?

– Jedno, centralne źródło danych w firmie

Snowflake obsługuje ustrukturyzowane i częściowo ustrukturyzowane dane pochodzące z różnych źródeł bez konieczności ich ujednolicania czy przekształcania, bezpiecznie udostepnia użytkownikom dane w czasie rzeczywistym, gwarantuje stały dostęp do danych, doskonale integruje się z narzędziami wizualizacyjnymi i ETL oraz dopuszcza nieograniczoną liczbę użytkowników i zapytań.

– Automatyczne skalowanie przestrzeni i prędkości

Snowlake zapewnia oddzielną przestrzeń do przechowywania i obliczeń i elastyczne zarządzanie zasobami, czyli możliwość skalowania zarówno w górę, jak i w dół . Obsługuje sezonowe „piki” raportowe i automatycznie dopasowuje przestrzeń raportową do potrzeb biznesowych. 

– Brak hardware – łatwiejsza i tańsza praca z danymi.

Snowflake działa w 100% w chmurze, co eliminuje koszty zarządzania i utrzymania. Klient płaci tylko za faktyczny czas i ilość przetwarzanych danych, a automatyczna optymalizacja infrastruktury pozwala mu się skupić się na faktycznym korzystaniu z danych, a nie na zarządzaniu nimi.

Wdrożenie Snowflake

Jeśli są Państwo zainteresowani wdrożeniem Snowflake we własnej instytucji bądź firmie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego, bądź przez formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *