Analiza

Czym jest Alteryx?

Alteryx to nowoczesny system do przygotowania danych i zaawansowanej analizy. Do tej pory przygotowywanie danych i ich łączenie zajmowało analitykom tyle czasu, że niewiele zostawało go na analizę. Dzięki Alteryksowi czas potrzebny na żmudne przygotowania został skrócony do minimum – nawet stukrotnie – zamiast tygodni zajmuje kilka godzin.

To łatwe i intuicyjne rozwiązanie, które pozwala błyskawicznie łączyć informacje z wielu źródeł oraz efektownie je wizualizować i prezentować wyniki. Podobnie, jak  Tableau, Alteryx wykorzystuje metodę drag and drop, znacznie przyspieszającą pracę. Wyniki przetwarzania danych uzyskane w Alteryksie można wgrać na Tableau Server.

Z łatwością można też eksportować dane i udostępniać je członkom zespołu oraz korzystać z gotowych modeli analitycznych.

Dla kogo Alteryx?

Dla każdego, kto pracuje z dużą liczbą danych i chce je przygotowywać we własnym zakresie, bez pomocy informatyków. Wdrożenie Alteryx nie jest trudne, a korzyści są ogromne. Po pierwsze, to prostsze i o niebo szybsze zestawianie informacji z wielu źródeł. Po drugie, dużo łatwiejsza niż do tej pory analiza predykcyjna. Wystarczy przejrzeć dane, porównać działanie kilku modeli predykcyjnych, wybrać najlepszy i zastosować. Po trzecie, analiza przestrzenna dla wszystkich, nie tylko dla specjalistów. Dzięki Alteryksowi każdy może mieć dostęp do danych i dowolnie zestawiać informacje, tworzyć mapy i prezentować wyniki, a dodatkowe pakiety danych TomTom pozwalają geokodować adresy i wyliczać odległości. No i po czwarte – raportowanie. Dzięki Alteryksowi proste jest tworzenie nawet niestandardowych raportów i aktualizacja danych na żądanie. Czas przygotowania raportów i aktualizowania ich zostaje wielokrotnie skrócony, a prezentację można przygotować w jednym z wielu formatów (również jako pliki Tableau).

Szkolenia Alteryx

W razie chęci zapoznania się z tym systemem warto odbyć szkolenie Alteryx, na którym zdobędą Państwo wiedzę, która pomoże wydobyć z niego jak najwięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *