Analiza

Czy istnieje darmowa wersja Tableau?

 Istnieją trzy możliwości bezpłatnego korzystania z systemu Tableau: wersja próbna, wersja dla studentów oraz Tableau Public. 

Wersja próbna

Tableau, podobnie jak większość programów, udostępnia użytkownikom wersję próbną, dzięki której mogą bezpłatnie zapoznać się z możliwościami systemu i zdecydować, czy im odpowiada (i dlaczego TAK ;).

Każdy ma możliwość testowania programu przez 14 dni. Wersja próbna zawiera wszystkie funkcje wersji płatnej. Można ją znaleźć tutaj.

Wersja dla studentów

Dostępna dla wszystkich studentów w ramach programu Tableau Academic. Istnieje możliwość uzyskania rocznej licencji dla studenta, wykładowcy lub całego laboratorium komputerowego. Po roku licencję można odświeżyć na kolejny rok. 

Wersja Tableau Public

Wersja ta nie wymaga licencji i zawiera 100% funkcjonalności Tableau Desktop. Jednak korzystając z niej nie można zapisać swojej pracy do pliku, a jedynie opublikować ją na swoim koncie na portalu Tableau Public. Dodatkowo dostęp do źródeł danych jest ograniczony – można podłączyć się do plików lokalnych, OData, Google Sheets lub skorzystać z opcji Web Data Connector. 

Czy warto korzystać z systemu Tableau?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: zdecydowanie tak! 

Tableau jest bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu nie trzeba zgłębiać jego tajników miesiącami. Dodatkowo ma intuicyjny interfejs, pozwalający na szybkie przygotowywanie raportów i analiz. 

System oferuje 40 konektorów i obsługuje ponad 100 źródeł danych, dzięki czemu może przetwarzać dane pochodzące z MS Excel, MS SQL Server, MySQL, Oracle, SAP HANA, DB2, Google Analytics, Hadoop i wielu innych.

Kwestię wizualizacji danych oparto w nim na badaniach Uniwersytetu Stanforda nad zdolnościami człowieka w zakresie percepcji danych i analizy wizualnej. 

Tableau nadaje nowy wymiar pracy zespołowej. Tableau Server umożliwia pracę w trybie online oraz pozwala na zarządzanie uprawieniami i konfigurację widoków dla wielu użytkowników. 

Ten nowoczesny system do przygotowania danych do raportowania jest elastyczny, a zarazem bezpieczny, mimo że raporty dostępne są na telefonie i tablecie poprzez aplikację lub przeglądarkę www, dzięki czemu można mieć dostęp do danych (prawie) zawsze i wszędzie. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *